Začátek za:


Slovem...

Vážení!
je mou tradiční povinností Vás každoročně pozvat na kvapem se blížící Hustoles. Datum konání je tradične první zářijový víkend, tedy 13.9.-15.9.2019.

Hustoles netřeba představovat, kdo byl, ví, kdo nebyl, slyšel. Tentokrát Vám nebudu psát, co na něm najdete, ale s čím se na Hustolesu naopak nikdy nesetkáte a co na něm nemáme a co nejsme.

Nejsme světoví.

Nemáme sponzory. Žádné vystoupení se nejmenuje po zkurvené krabičce ovesných vloček, ani po vyjebané bance. Nemáme „stage“, ale plechovou boudu s pódiem s podlahou z dřevěných fošen. Žádnou Arcelor dopiči Mittal stage u nás nehledejte. Nemáme žádnou bezpečnostní kontrolu u vstupu, nepřijdete tedy o své pití, ani jídlo a hlavně, ani o svou důstojnost. Nikdo Vám nebude šátrat v gaťkách, co tam máte schované (ať už jste jakéhokoliv pohlaví, tohle je nám úplně jedno). Nestojí se u nás ani fronta, nemáme vouchery, turnikety, ani Vám žádná piča nevezme deštník. Ne, tohle nemáme, neděláme. Nikdo u nás ani nelosuje vstupenky o atraktivní Tescoma nádobí z Billy. Ne. Nemáme plot a až skončí produkce, nikdo Vás s areálu násilím nevyhodí. Ne, ne, ne!

Na místě nepotkáte žádnou zasranou celebritu. Krycharda Rajča, ani žádné cizí „umělce“. Nesetkáte se s manýry hvězd. Ten kdo právě dozpíval, nebo dokroutil kolíkama na pódiu, si vedle Vás klidně opeče buřta. Nemáme ani více než stohlavé fronty na padesátikorunové desetistupňové europivo, do zálohovaného plastového kelímku. Ne, tohle ještě stále nemáme. Nemáme ani bramboráky z prášku za sedm pětek. Nemáme.

Neutratíte u nás za vstupné dva a půl hadru. Ani za pivo a jídlo další čtverku. Nejsme světoví. Nemáme na place ani badží džampink, ani zorbing, ani žádné jiné vergle. Nebudete se prodírat davy lidí, nebudete se potit bez vzduchu při přesunu mezi stánkem s langošem a stánkem s pivem. Ne, tohle se Vám nestane. Zato se můžete vyvalit v čajovně u Veverek, nebo sednout u plotu u výběhu krav a čumět do nebe.

Přese všechno, výše zmíněné, co doposud nabídnout neumíme a ani nikdy nabízet nebudeme, si myslím, že Hustoles je dobrá akce. Je naše. Pokud by Vám vyjmenované nedostatky vadily, rozhodně nejzděte. Zůstaňte doma u televize a Ráááádia Pičus. Pokud se ovšem smíříte s dobrovolným příspěvkem na provoz a kapely 300,- Kč na jeden den, 500,- Kč na dva dny (přičemž horní hranice příspěvku není nikterak ohraničena) a nebude Vám vadit, že dál už za pivo a nějaký ten žvanec nic platit nebudete, klidně přijeďte. Já to ocením, oni i ony to ocení. My to oceníme. My všichni co se s tím už leta jebeme to fakt oceníme.

P.S. A kdo z kamarádů zas nepřijede, ať si ještě hlouběji zastrčí prst do nosu a pořádně jím zakroutí. Beztak tam nikoho nezná a co by tam vlastně dělal.

JtB
Copyright (c) 2001-2023 gaPPak, (_!_), Cibuk, Mrak and many many others...